úvod                 nabídka                  astrologie                 tarot                  kontakt                  články                  odkazy                 self věštba

 

Zimní Slunovrat 2016 .....21.12. 11:44

horoskop je platný do letního slunovratu 2017

 Měsíc  v okamžiku slunovratu  je v poslední čtvrti, svůj význam bude mít ještě odklízení nepotřebného a dělání místa pro nové. Dají se čekat krize různých vlád a na vedoucích postech. Obecně více napětí mezi ženami a muži. Nesoulad mezi vůlí a citem.

 Planety jsou rozprostřeny v jedné polovině zvěrokruhu s mírným přesahem. Takovému uspořádání se říká " miska". Přináší  snění, bohatost fantazie, "potencionalismus",  "co by bylo kdyby". Částečné odtržení od reality. Obsazena jsou převážně společenská znamení a  individuelní jsou prázdná. Potencialita se hledá v individualitě.

 Opozice Uranu s Jupiterem by mohla přinést  náhlé změny v mírových otázkách , v pohledu na zákony  včetně   "cizinecké politiky".

 Pozitivně ozářený  Saturn vyzdvihuje autority, odborníky a vynálezce. Vynalézavost v šetření, inovace pravidel. Při nepříznivých aspektech krutost.

Mars v Rybách dává zájem o umění. Síla se bude projevovat nepřímo, oklikami a zákeřnostmi. Plýtvání silami, ale na druhou stranu podle zákonů polarity podporuje terapeutickou a humanitární činnost. Dá se předpokládat větší zájem o  omamné a povzbuzující prostředky , zároveň i  léky.

V horoskopu počítaném na Prahu vychází v okamžiku slunovratu planetka Chiron.Může přinést specifické kolektivní myšlení, pozornost se soustřeďuje na dlouhodobé slabiny.

 Rok 2017 bude mít svého regenta Slunce.  To vyzdvihuje práci se sebevědomím, s egem. důraz na sebe prosazení a organizování věcí.

 Roky pod vládou Slunce v minulosti: 1968,1975, 1982, 1989, 1996, 2003, 2010.

 

články  

letní slunovrat 2016

letní slunovrat 2017

 

 

astrologie - tarot,                        vypracování horoskopů,                 Milan Fošnár 737 278 946,                     www.astro-tarot.cz                    mail: fosnar@astro-tarot.cz,                         Praha    ©  2003